Mistrovství světa v hokeji ovlivnilo návštěvnost kategorie Sport

15. června, 2023

Mistrovství světa v hokeji, které probíhalo v květnu, zvýšilo zájem uživatelů o kategorii Sport. Měsíční nárůst počtu návštěvníků sportovních webů dosáhl 18 % na klasických počítačích 27 % na mobilních telefonech a 20 % na tabletech. Peak návštěvnosti bylo možné sledovat ve dnech 21.-25. května, tedy v průběhu tří posledních zápasů českého týmu v neúspěšném boji o postup do semifinále. V termínech těchto zápasů (21., 23., a 25. května) dosahoval denní průměr 1,64 milionu RU ze všech zařízení, což bylo o půl milionu uživatelů více než v ostatní květnové dni.

Prodloužené víkendy v průběhu dvou květnových svátků, probíhající turistická sezóna a příznivé počasí ovlivnilo zvýšení počtu návštěvníků kategorie Databáze a katalogy. Tato kategorie zahrnuje například mapy, jízdní řady či předpovědi počasí. Meziměsíční nárůst kategorie Databáze a katalogy činil v květnu 1 % na klasických PC, 2 % na mobilních telefonech a 13 % na tabletech.

V bulvárních médiích široce komentovaná kauza úniku kompletního znění žaloby o zneplatnění manželského svazku Brzobohatých zvýšila návštěvnost kategorie Bulvární magazíny. Od 22. května tedy od začátku této mediální kauzy, se návštěvnost Bulvárních magazínů zvýšila o 50 tisíc uživatelů denně na 1,61 milionu RU ze všech zařízení, s peakem návštěvnosti v den zveřejnění celého případu v bulvárních médiích (22. květen s počtem 1,85 milionu RU).

Zpět na články
magnifiercrossmenu