Návštěvnost kategorie Databáze a katalogy o prázdninách rostla

8. srpna, 2023

Školní prázdniny a období dovolených ovlivnily výsledky kategorie Databáze a katalogy, která zahrnuje mimo jiné webové stránky pro plánování turistických cest – například jízdní řady, internetové mapy či předpovědí počasí. Databáze a katalogy rostly na všech měřených zařízeních, nejvíce však na tabletech (22 %). Absolutní nárůst počtu uživatelů těchto webových stránek činil meziměsíčně 65 až 96 tisíc reálných uživatelů v závislosti na měřené platformě.

V červenci rostla kategorie Sport, na což mohly mít vliv plánované sportovní zápasy – například tenisový turnaj ve Wimbledonu, atletické závody Diamantové ligy či zahájení kvalifikace Ligy mistrů. Počet uživatelů kategorie Sport se rovněž zvýšil na všech měřených zařízeních (na tabletech o 19 %, o 6 % na mobilních zařízeních a 3 % na klasických PC).

V prvním prázdninovém měsíci, kdy si mnoho uživatelů užívalo volna, se zvýšila návštěvnost několika oddechových kategorií, a to včetně Zábavy, Bulvárních magazínů či kategorie Hobby, zahrada a volný čas. Weby zahrnuté v těchto webových kategoriích zaznamenaly zvýšenou návštěvnost především na mobilních zařízeních, což může znamenat, že si je uživatelé prohlíželi nejen doma, ale také mimo domov či na dovolených. Kategorie Zábava rostla nejvíce na tabletech (22%) a mobilních telefonech (5 %), počet uživatelů Bulvárních magazínů se zvýšil na tabletech (9 %) a kategorie Hobby, zahrada a volný čas rostla na obou typech mobilních zařízení rovnoměrně (o cca 9 – 10 %).

Zpět na články
magnifiercrossmenu