Nehoda experimentální ponorky ovlivnila zájem o zpravodajské weby

10. července, 2023

V pondělí 19. června se v médiích objevila informace o ztracené experimentální ponorce Titan, která mířila k vraku Titaniku. Zpráva o ztracené ponorce a záchranné akci natolik zaujala uživatele, že se jejich počet od prvních informací o zmizení lodě z radaru postupně zvyšoval. Vrcholu návštěvnosti dosáhla kategorie Zpravodajství 22. června, tedy v den, kdy měl cestujícím podle výpočtů dojít kyslík. Ve stejný den se také objevily informace, že ponorka pravděpodobně ztroskotala a cestující již nejsou naživu. Ve čtvrtek 22. června navštívilo zpravodajské servery téměř 3,3 milionu uživatelů ze všech zařízení, což byl nejvyšší denní počet RU ve druhém čtvrtletí roku 2023.

Zvýšený zájem o zpravodajské weby mohla ovlivnit také situace v Rusku (tažení wagnerovců a údajný pokus o převrat); informace o dění v Rusku byla jedním z hlavních témat zahraničního zpravodajství o víkendu 24. - 25. června. V sobotu 24. června dosáhly zpravodajské weby nejvyšší denní návštěvnosti na tabletech (233 tisíc RU). Meziměsíčně rostla v červnu kategorie Zpravodajství na všech zařízeních, nejvíce na tabletech (20 %), dále na mobilních telefonech a klasických PC (3 %).

V prvním letním měsíci se díky příznivému počasí a pokračující turistické sezóně zvýšil zájem o kategorii Cestování – obsah, která zahrnuje například internetové mapy či jízdní řady. Největší nárůst návštěvnosti v této kategorii můžeme pozorovat na mobilních zařízeních (15 % na mobilních telefonech a 39 % na tabletech). Letní dny a blížící se konec školního roku lákaly k pořádání oslav, večírků či třídních rozluček; pro přípravu jídel na tyto party mohli uživatelé hledat inspiraci na webových stránkách v kategorii Vaření a recepty. Tato webová kategorie opět rostla nejvíce na mobilních zařízeních (6 % na telefonech a 16 na tabletech).

Zpět na články
magnifiercrossmenu