Novou kategorii Vaření a recepty navštívilo v září více než 3,3 milionu uživatelů

6. října, 2022

NetMonitor měří od září novou kategorii Vaření a recepty, která zahrnuje webové stránky s recepty, videorecepty či radami pro začátečníky i zkušené kuchaře. Webové stránky obsažené v této kategorii navštívilo v září celkem přes 3,3 milionu uživatelů, kteří provedli více než 35 milionů zobrazení stránek. Největšímu zájmu se nová kategorie těšila na mobilních telefonech (téměř 2,8 milionu uživatelů): na těchto zařízeních si uživatelé mohou rychle a pohodlně daný recept vyhledat a v průběhu přípravy pokrmu i kontrolovat postup při vaření. Na klasických PC navštívilo tuto kategorii více než 1,3 milionu RU a na tabletech cca 180 tisíc.

Vývoj války na Ukrajině a další události jako například útok na plynovody Nordstream či plány vlády na zastropování cen energií způsobily růst zájmu uživatelů o kategorii Zpravodajství. Zpravodajské weby rostly nejvíce na tabletech (9 %) a klasických PC (7 %), dále také na mobilních telefonech (4 %). Zájem o novinky v oblasti zpravodajství mohl také ovlivnit růst návštěvnosti hlavních stránek webových portálů, na kterých se tyto zprávy zobrazují – kategorie Homepages rozcestníků rostla především na mobilních zařízeních a to o více než 20 %.

Nové televizní či rozhlasové pořady nasazené ve vysílání již tradičně po ukončení letní sezóny a návratu uživatelů z prázdnin a dovolených mohly ovlivnit nárůst počtu návštěvnosti v kategorii TV, rádia. Růst byl u této kategorie rovnoměrný na všech měřených platformách (o 7-9 %), přičemž v případě klasických počítačů a mobilních telefonů se jednalo o absolutní nárůst více než 200 tisíc nových uživatelů v září.

Zpět na články
magnifiercrossmenu