Podzimní novinky televizních stanic ovlivnily návštěvnost kategorie TV, rádia

11. října, 2023

Již tradičně každý rok po ukončení sezóny prázdnin a dovolených zavádějí televizní stanice pro své diváky nové pořady ve vysílání. Ať se jedná o nové díly oblíbených kriminálek, anebo další řadu rodinného seriálu, tyto novinky vždy ovlivní sledovanost televizních kanálů a návštěvnost jejich webových stránek, a nejinak tomu bylo i letos. Návštěvnost kategorie TV rádia, která zahrnuje weby televizních stanic a rozhlasových stanic s možností nejen zjistit informace o televizních a rozhlasových pořadech, ale také tyto pořady či podcasty i streamovat, se v září zvýšila na všech měřených zařízeních. Nejvíce rostla na tabletech (16 %), dále na mobilních telefonech (5 %) a na klasických PC (3 %).

Návrat do školních lavic znamenal pro mnoho žáků a studentů opětovné setkání s kamarády, se kterými se měli možnost podělit o zážitky z právě ukončených prázdnin. Rostla proto kategorie Komunitní a teens weby, která zahrnuje webové stránky s možností publikovat galerie fotografií a také diskuzní či dívčí weby. Kategorie Komunitní a teens weby, fotogalerie se zvýšila především na klasických počítačích (téměř o čtvrtinu), dále na tabletech (12 %) mobilních telefonech (5 %). Je možné si tedy všimnout, že tyto weby určené mladším uživatelům jsou navštěvovány především ze zařízení s větší obrazovkou (klasické PC, tablety), mobilní telefony zde nejsou až tak populární.

V září rostla také kategorie Sport, což mohlo být ovlivněno několika zajímavými sportovními zápasy: 7. září proběhl fotbalový zápas s Albánií v rámci kvalifikace na EURO 2024, do 10. září probíhal závod španělské Vuelty a také se v několika zářijových termínech konaly zápasy atletické Diamantové ligy. Návštěvnost sportovních webů se zvýšila na mobilních telefonech (3%) a tabletech (1 %). 

Zpět na články
magnifiercrossmenu