S dřívějším příchodem jara rostl zájem o webové stránky v kategorii Dům a bydlení 

11. března, 2024

Dřívější příchod jara a první teplejší dny vylákaly uživatele do zahrad a na balkony a přiměly je k prvním jarním úklidům. Uživatelé také mohli hledat rady a tipy, jak připravit svá obydlí na příchod jara a inspirovat se na webových stránkách zahrnutých v kategorii Dům a bydlení. Tato webová kategorie rostla na všech měřených zařízeních a to o 1% na klasických PC a mobilních telefonech a o 2 % na tabletech.

Větší množství volného času o jarních prázdninách, probíhajících v únoru v některých krajích České republiky, ovlivnilo růst oddechových webových stránek například v kategorii Komunitní a teens servery a fotogalerie či Hobby, zahrada a volný čas. Obě webové kategorie rostly především na tabletech. První z nich zaznamenala největší meziměsíční nárůst ze všech kategorii, a to o 27 % (pro platformu Tablet). Druhá rostla na těchto mobilních zařízeních o 3 %. 

Probíhající prázdniny mohly mít také vliv na růst kategorie TV, rádia (nárůst na mobilních telefonech o 1%) či Databáze a katalogy, zahrnující online mapy či jízdní řady (zvýšení počtů návštěvníků o 2 % na tabletech).

Zpět na články
magnifiercrossmenu