V dubnu byl patrný nárůst návštěvnosti informačních webů

11. dubna, 2022

Válka na Ukrajině a měnící se mezinárodní a ekonomická situace ovlivnila další nárůst počtu uživatelů informačních webů – domovských stránek velkých portálů či webových stránek z oboru ekonomiky. Domovské stránky portálů rostly na mobilních zařízeních a to asi o 3 %. Weby v kategorii Ekonomika, finance, právo zaznamenaly největší nárůst na klasických PC a mobilních telefonech (cca 1,5 %).

Migrační vlna utečenců z Ukrajiny mohla ovlivnit nárůst zájemců o hledání práce či brigády. Rostla proto kategorie Ecommerce-obsah, která zahrnuje mimo jiné weby s nabídkou práce. Vliv na tuto kategorii mohlo mít také ukončení protiepidemických opatření a začátek turistické sezóny. Největší nárůst u této kategorie byl zaznamenán na mobilních zařízeních.

V březnu rostly také oddechové kategorie, na což mohly mít vliv probíhající v jednotlivých krajích jarní prázdniny. Webové stránky v kategorii Zábava a hry zaznamenaly největší nárůst na tabletech (66 %), dále na klasických PC (4 %) a mobilních telefonech (1 %). Zájmové servery rostly především na mobilních zařízeních (cca 7 %), dále na klasických PC (2 %). Zvýšení počtu uživatelů je možné také pozorovat u Komunitních webů a to na klasických PC (15 %).

Měnící se mezinárodní situace ovlivnila růst informačních webů
Zpět na články
magnifiercrossmenu