V dubnu se zvýšil zájem o zpravodajské servery 

14. května, 2024

Pokračující konflikt na Blízkém východě, válka na Ukrajině či druhé kolo prezidentských voleb na Slovensku patří mezi události, které mohly v dubnu ovlivnit zvýšený zájem o zpravodajské servery. Webová kategorie Zpravodajství rostla na všech zařízeních a to o 5 % na mobilních telefonech, 6 % na tabletech a o 3 % na klasických počítačích.

Další webovou kategorií, jejíž návštěvnost mohl ovlivnit zvýšený zájem uživatelů o nejnovější zpravodajství, jsou domovské stránky webových portálů. Kategorie Homepage rozcestníků, která je často pro mnoho uživatelů výchozím bodem pro návštěvu internetu a prvním krokem jak pro sledování zpravodajství, tak i pro čtení tematických magazínů či přihlašování do emailu, získala v dubnu 4 % uživatelů na tabletu, 5 % na klasických PC a dokonce 12 % na mobilních telefonech.

Velikonoční prázdniny, které letos probíhaly na přelomu března a dubna, a s tím spojené větší množství volného času, ovlivnily růst několika oddechových kategorií mimo jiné Komunitních a teens serverů, fotogalerií, Společenských magazínů či Bulvárních magazínů. První z uvedených kategorií rostla především na zařízeních s větší obrazovkou – na klasických počítačích o PC 5 %, na tabletech o 11 %. U Bulvárních magazínů byl zaznamenán nárůst uživatelů na klasických PC (7 %) a na mobilních telefonech (4 %), zatímco počet uživatelů Společenských magazínů se zvýšil pouze na PC a to o 11 %.

Zpět na články
magnifiercrossmenu