SPIR vyhlašuje tendr na realizaci projektu NetMonitor

22. dubna, 2024

Tisková zpráva

Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) vyhlašuje výběrové řízení na realizaci měření návštěvnosti českého internetu v nové 5leté vlně projektu NetMonitor. NetMonitor poskytuje informace o návštěvnosti českého internetu, resp. českých médií zapojených do měření, a sociodemografickém profilu jeho návštěvníků v České republice.

Projekt NetMonitor je jediné nezávislé auditované měření návštěvnosti českého internetu, které trhu spolehlivá data pro reklamní plánování na tomto mediatypu. Definuje také velikost české internetové populace. Lhůta pro podání nabídek ve výběrovém řízení končí 3. června 2024.

Došlé nabídky budou hodnoceny pověřenou pracovní skupinou SPIR. Vyhlášení výsledku tendru proběhne v prosinci, ostrá produkce dat vybraného dodavatele se očekává do jednoho roku od pověření realizací měření. Nová vlna projektu bude 5letá. Základní podmínkou pro posouzení došlých nabídek je použití takové metody, která zajistí měření návštěvností bez použití cookies 3. stran.

Zadání výběrového řízení najdete pod článkem.

Poznámka: Oprava - v zadání publikovaném 22. 4. 2024:

  • V části "6. Cenová nabídka" se vypouští věta: "V povinné části bude zvlášť vyčíslena sociodemografie uživatelů."
  • V části "4. Požadavky na podobu a dodání nabídek" se upravuje věta: "E-mail obsahující obě verze nabídky v příloze..." na "E-mail obsahující nabídku v příloze..."

Platné znění výzvy bylo aktualizováno 23. 4. 2024 a je dostupné níže pod článkem.

Zpět na články
magnifiercrossmenu